Masz pytania?
Chętnie odpowiemy!

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

JESTEM FARMACEUTĄ / TECHNIKIEM FARMACEUTYCZNYM I SZUKAM DODATKOWEJ PRACY

1.

Kto może znaleźć pracę z Medivacant?

W Medivacant oferujemy dodatkową pracę w systemie dyżurów dla magistrów farmacji i techników farmaceutycznych.
2.

Jak będą sprawdzane moje kwalifikacje?

Rejestrując się na naszej platformie, musisz przedstawić dokumenty potwierdzające Twoje prawo do wykonywania zawodu oraz swój dowód osobisty. Są to:
Dla farmaceuty: dowód osobisty i prawo wykonywania zawodu (dokument wydany przez Okręgową Izbę Aptekarską: książeczka prawa do wykonywania zawodu lub dokument PWZ, wpis do rejestru farmaceutów).
Dla technika farmaceutycznego: dowód osobisty i zaświadczenie o odbyciu 2-letnich praktyk zawodowych, wydane przez szkołę lub aptekę, w której były realizowane praktyki.
3.

Czy muszę przekazać Medivacant skan dowodu osobistego?

Nie musisz nam wysyłać zdjęć dokumentów. Dokumenty możesz przedstawić do wglądu osobiście w naszym biurze w Pruszkowie, przy ul. Ignacego Kraszewskiego 32/4. Przedstawienie nam dokumentu (w formie zdjęć/skanu czy osobiście) jest niezbędne do weryfikacji Twoich danych – chcemy mieć pewność, że wpłacane przez nas składki ZUS i zaliczki na podatek do Urzędu Skarbowego za wykonaną przez Ciebie pracę, trafią na konto właściwej osoby. Jeśli zależy Ci na czasie, przesłanie skanów lub zdjęć dokumentów będzie najszybszym sposobem. Po weryfikacji danych, usuniemy je z systemu.
4.

Czy oferujecie pracę na etat?

Nie, oferujemy wyłącznie pracę w systemie „na godziny”, czyli w formie dyżurów o ustalonym z góry terminie oraz czasie trwania.
5.

Czym jest oferta?

Oferta to dyżur lub zmiana o określonej liczbie godzin, za określoną stawkę. Jest to rodzaj pracy tymczasowej, odbywającej się w danym dniu i trwającej maksymalnie 12 h.
6.

Jaki będzie zakres moich obowiązków?

Konkretny zakres obowiązków na danym dyżurze pracodawca przekaże Ci na miejscu. Zgodnie z kwalifikacjami niezbędnymi do wykonywania poszczególnych zawodów, musisz być przygotowany/-a na:
Farmaceuta: cenowanie/metkowanie produktów, inwentaryzację, obsługę kasy fiskalnej, przyjmowanie dostaw, realizację recept, sprzedaż artykułów medycznych, sporządzanie leków, wsparcie pracy apteki;
Technik farmaceutyczny: sporządzanie, wytwarzanie i wydawanie wyrobów medycznych oraz produktów leczniczych, pracę we wszystkich działach apteki (Leki Gotowe, Dezynfekcja i inne, w zależności od konkretnej placówki).
7.

Czy stawki opisane w ofercie to kwoty „na rękę”?

Tak, wszystkie podane kwoty są kwotami netto, czyli „na rękę”.
8.

Jaką formę zatrudnienia oferujecie?

Oferujemy pracę dodatkową w formie dyżurów „na godziny”, rozliczaną na podstawie umowy zlecenia.
9.

Z kim podpisuję umowę?

Korzystając z naszej platformy, nie musisz podpisywać umowy z każdym pracodawcą osobno. Umowę zlecenie podpisujesz z TIKROW (Medivacant to część spółki TIKROW).
10.

Kto odprowadza podatek od zarobionych przeze mnie pieniędzy?

My zajmujemy się wszystkimi formalnościami, w tym także opłaceniem podatków. Ty zarabiasz dokładnie tyle, ile wskazaliśmy w danej ofercie.
11.

Jak zarezerwować ofertę dla siebie?

Wystarczy, że zarejestrujesz się w naszym serwisie i po zalogowaniu wypełnisz kwestionariusz. To dzięki niemu będziemy mogli potwierdzić Twoją tożsamość i poprawnie rozliczyć Twoją pracę po zrealizowaniu dyżuru. Oferty staną się dla Ciebie dostępne dopiero wtedy, gdy wypełnisz kwestionariusz.
12.

Na ile ofert mogę się zdecydować jednego dnia?

W ciągu jednego dnia możesz zrealizować nawet kilka ofert, pod warunkiem jednak, że ich łączny czas nie przekroczy 12 h ani nie nałożą się na siebie. Nie ma minimalnej ani maksymalnej liczby ofert, które należy zrealizować.
13.

Dlaczego nie mogę pobierać niektórych ofert?

Może się zdarzyć, że niektóre oferty będą dla Ciebie niedostępne i oznaczone szarym kolorem. Są to oferty wymagające dodatkowych kompetencji. Jeśli je posiadasz, zaloguj się na platformę i dodaj je na swoim profilu. Wystarczy kliknąć na szarą ofertę i wybrać pole „Dodania Kompetencji”.
14.

Zaakceptowałem/-am ofertę, ale nie mogę pojawić się w placówce medycznej. Co wtedy zrobić?

Jeśli nie możesz pojawić się w aptece, skontaktuj się z nami jak najszybciej:
- e-mail: kontakt@medivacant.com
- tel.: + 48 22 100 43 15
15.

Czy to jest legalne?

Tak, wszystkie nasze transakcje są zgodne z obowiązującym prawem karnym, handlowym i wytycznymi izb lekarskich oraz farmaceutycznych.
16.

Jak odzyskać zapomniane hasło?

Jeśli zapomniałeś/-aś swojego hasła, przejdź do strony logowania i kliknij w przycisk „zapomniałem hasła”. Wyślemy Ci kod, dzięki któremu bez problemu zmienisz hasło na nowe.
17.

W jaki sposób mogę zmienić swoje dane lub skontaktować się z obsługą Medivacant?

Wszystkie pytania prosimy kierować:
- na adres e-mail: kontakt@medivacant.com
- listownie na adres: Medivacant, ul. Kraszewskiego 32/4, 05-803 Pruszków
- telefonicznie: +48 22 100 43 15

REPREZENTUJĘ APTEKĘ I SZUKAM PRACOWNIKA

1.

Jakich pracowników mogę znaleźć w Medivacant?

W Medivacant oferujemy dodatkową pracę dla magistrów farmacji i techników farmaceutycznych
2.

Jaką mam pewność, że będą to osoby wykwalifikowane?

Rejestrując się na naszej platformie, każdy kandydat musi przedstawić dokumenty potwierdzające jego prawo do wykonywania zawodu oraz dowód osobisty. Są to:
Dla farmaceuty: dowód osobisty i prawo wykonywania zawodu (dokument wydany przez Okręgową Izbę Aptekarską: książeczka prawa do wykonywania zawodu lub dokument PWZ, wpis do rejestru farmaceutów).
Dla technika farmaceutycznego: dowód osobisty i zaświadczenie o odbyciu 2-letnich praktyk zawodowych, wydane przez szkołę lub aptekę, w której były realizowane praktyki.
Ponadto, po wykonaniu dyżuru przez pracownika, pracodawca wystawia mu ocenę w naszym systemie, więc kolejni pracodawcy wiedzą, czy warto daną osobę zaprosić na dyżur do siebie.
3.

Jak rozpocząć współpracę z Medivacant?

Wypełnij formularz kontaktowy na naszej stronie: https://medivacant.com/sprawdz-zasady. Skontaktujemy się z Tobą, aby podpisać ramową umowę, w której określisz wymagania co do poszczególnych dyżurów. Po podpisaniu umowy otrzymasz dostęp do serwisu oraz możliwość swobodnego dodawania ofert na swoim profilu.
4.

Czy muszę zaoferować pracownikowi stałą umowę?

Nie, w Medivacant wystawiasz zlecenia w systemie „na godziny”, czyli w formie dyżurów o ustalonym z góry terminie oraz czasie trwania. Nie wiążą Cię z pracownikiem żadne inne zobowiązania – te bierzemy na siebie. My podpisujemy umowę z pracownikiem.
5.

Z kim podpisuję umowę?

Umowę o współpracy podpisujesz jednorazowo z Medivacant i jest to umowa ramowa. Umowy zlecenia z pracownikami, a także inne formalności, pozostają już po naszej stronie.
6.

Kto odprowadza podatki?

Ty oferujesz pracownikowi dyżur, a my zajmujemy się wszystkimi formalnościami, w tym także opłaceniem podatków i należności do ZUS.
7.

Ile to kosztuje?

W ramach umowy o współpracy z nami płacisz tylko za godziny przepracowane przez danego pracownika. Na koszt 1 godziny składają się: kwota „na rękę” dla pracownika oraz prowizja Medivacant, obejmująca należności dla ZUS i Urzędu Skarbowego oraz nasze wynagrodzenie za pośrednictwo. W Medivacant nie ponosisz opłat na start ani żadnych opłat abonamentowych.
8.

Jak sformułować ofertę?

Oferta to dyżur lub zmiana o określonej liczbie godzin, w określonym miejscu i za określoną stawkę. Jest to rodzaj pracy tymczasowej, odbywającej się w danym dniu i trwającej maksymalnie 12 h. Formułując ofertę, nie zapomnij podać: poszukiwanego specjalisty (magister farmacji lub technik farmaceutyczny), miejsca wykonywania dyżuru (miasto, placówka, adres), terminu i zakresu czasowego oraz wynagrodzenia. Przygotowanie oferty ułatwi Ci formularz dostępny na naszej platformie po zalogowaniu.
9.

Ile ofert w ciągu dnia mogę opublikować?

Możesz opublikować dowolną liczbę ofert, w zależności od potrzeb.
10.

Czy w Medivacant mogę znaleźć pracownika „na już”? Jak szybko pomożecie mi obsadzić dyżur?

Zazwyczaj dostarczamy pracowników już w 48h. Jeżeli to będzie pierwsze zamówienie w Medivacant – omów ten temat z naszym konsultantem.
11.

Czy to jest legalne?

Tak, wszystkie nasze transakcje są zgodne z obowiązującym prawem karnym, handlowym i wytycznymi izb lekarskich oraz farmaceutycznych.
12.

Jak odzyskać zapomniane hasło?

Jeśli zapomniałeś/-aś swojego hasła, przejdź do strony logowania i kliknij w przycisk „zapomniałem hasła”. Wyślemy Ci kod, dzięki któremu bez problemu zmienisz hasło na nowe.